Trafikteki tartışma çok farklı bitti! Sürücüler birbirine sarıldı

Kocaeli’de motokuryeyle pikap sürücüsünün trafik tartışması çok farklı son buldu. Son anda atlatılan kaza sonrası motokurye, kendisini fark etmeyen pikap sürücüsüne tepki gösterirken pikap sürücüsünün özür dilemesi sonrası iki sürücü birbirine sarılarak helalleşti. Olayla ilgili konuşan motokurye “Tam kavga edecekken ikimizin de oruçlu olduğu aklımıza geldi. Bir anda dokunuş oldu kalbime.” dedi.

Yayınlama: 25.03.2024
A+
A-

Kocaeli‘nin Kartepe ilçesinde bir motokuryeyle pikap sürücüsü arasında geçen trafik tartışması, benzerlerinin aksine farklı şekilde sona erdi. Tartışmayla başlayan ancak birbirlerine sarılarak neticelenen olay, motokuryenin kask kamerasına saniye saniye yansıdı.

SÜRÜCÜNÜN ÖZÜR DİLEMESİ DURUMU DEĞİŞTİRDİ

Motokurye Hanifi Yarar, 3 gün önce arkadaşıyla birlikte iftara yetişmek için motosikletiyle yola çıktı. Hanifi Yarar seyir halinde olduğu sırada kendisini fark etmeyen sürücü idaresindeki pikap az daha kazaya sebebiyet veriyordu. Pikabın aniden sağa dönmesiyle kaza yapmaktan kıl payı kurtulan Yarar, motosikletten inerek sürücüye tepki gösterdi.

Öfkelenen Yarar’ı çevredeki vatandaşlar sakinleştirmeye çalıştı. Pikap sürücüsü ise hatasını anlayarak Yarar’dan özür diledi. Sakinleşen Hanifi Yarar’ın da sürücüden özür dilemesiyle mesele tatlıya bağlandı. Sarılan sürücüler, birbirlerinden helallik de istedi. Bu anlar saniye saniye kask kamerasına yansıdı.

“TAM KAVGA EDECEKKEN ORUÇLU OLDUĞUMUZ AKLIMIZA GELDİ”

Yaşananları anlatan Yarar, “İftara yetişmeye çalışıyordum. Bir sürücü hem telefonla görüşüyordu hem de aniden yolun ortasında durup sağa döndü. Zaten kendisi de hatasını anladı, özür diledi. Tam kavga edecekken ikimizin de oruçlu olduğu aklımıza geldi. Bir anda dokunuş oldu kalbime. Birbirimize sarıldık ve özür diledik, helallik aldık. Kavga da edebilirdik ama iyi ki olmadı” dedi.

“YAŞADIĞIM TRAVMALARDAN DOLAYI ÖYLE TEPKİ VERDİM”

Hanifi Yarar, 1 yıl önce kaza geçirdiğini belirterek, “Bu şekilde bir sürücünün yol ortasında durup aniden sağa dönmesinden dolayı bacaklarım 1 ay alçıda kaldı. O yüzden o kadar tepki verdim. Arkamda bir kişi daha vardı. Onun canı da bana emanet. Yaşadığım travmalardan dolayı öyle tepki verdim. Motosiklet sürücüleri beni çok iyi anlar” diye konuştu.

“LÜTFEN BİZİ FARK EDİN”

Sürücülere de uyarılarda bulunan Yarar, “Otomobil sürücüleri yağışlı havalarda lütfen motosikletin arkasına yapışmayın. En ufak kaygan zemin, dökülen yağ bizi yoldan çıkarabilir. Lütfen bizi fark edin. Bazı araçlar özellikle virajlardan dönerken arkamıza yapışıyor ve bizi paniğe sevk ediyor” ifadelerini kullandı.

Trafikteki tartışma çok farklı bitti! Sürücüler birbirine sarıldı

Trafikteki tartışma çok farklı bitti! Sürücüler birbirine sarıldı

Trafikteki tartışma çok farklı bitti! Sürücüler birbirine sarıldı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.