/>

Hollanda’da ırkçı PEGIDA lideri yine Kur’an-ı Kerim’e saldırdı

Hollanda’da da Batı’nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGIDA) adlı ırkçı grubun lideri Edwin Wagensveld yine Kur’an-ı Kerim’e saldırdı. Wagensveld, hakkındaki kente giriş yasağına itiraz etmek için geldiği mahkemede köpek tasması taktığı Kur’an-ı Kerim’i yerde sürükledi. Wagensveld, çirkin eylemi sonrası gözaltına alındı.

Yayınlama: 28.03.2024
A+
A-

Hollanda‘nın Arnhem kentinde Batı’nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGIDA) adlı ırkçı grubun lideri Edwin Wagensveld, Kur’an-ı Kerim’e yönelik çirkin bir saldırı daha düzenledi. Wagensveld, çirkin eylemi sonrası gözaltına alındı.

KÖPEK TASMASI TAKARAK YERDE SÜRÜKLEDİ

Edwin Wagensveld, hakkındaki kente giriş yasağına itiraz etmek üzere mahkemeye katılmak için geldiği Arnhem’de köpek tasması taktığı Kur’an-ı Kerim’i sokakta yerde sürükledi. Kur’an-ı Kerim’e yönelik saldırıları nedeniyle daha önce 6 ay kente girişi yasaklanan Wagensveld, provokatif eyleminin ardından gözaltına alındı.

Polis, Wagensveld’in Kur’an-ı Kerim’e yönelik çirkin saldırısı nedeniyle gözaltına alındığını belirtilerek, ne zaman serbest bırakılacağını açıklamadı.

Hollanda'da ırkçı PEGIDA lideri yine Kur'an-ı Kerim'e saldırdı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.