/>

Muhtarlık seçimi kavgasında polisten orantısız güç! Karşındaki bir kadın ve üstelik de hamile

Adana’da mazbatanın en çok oy alan muhtar yerine ikinci olan muhtara verilmesi üzerine çıkan kavgada ortalık karıştı. Bir polis, orantısız güç uygulayarak hamile kadına copla vurup biber gazı sıktı. O anlar cep telefonu kameralarına yansıdı.

Yayınlama: 04.04.2024
A+
A-

Adana‘da mazbatanın en çok oy alan muhtar yerine ikinci olan muhtara verilmesi üzerine çıkan kavgada ortalık savaş alanına döndü. Çıkan olaylar esnasında bir polis, savunmasız olan hamile kadına copla vurup, korumak isteyen kişiye biber gazı sıktı. Cep telefonu kamerasıyla kaydedilen o anlar sosyal medyada büyük tepki çekti.

Olay Adana merkez Yüreğir ilçesine bağlı Yeşilbağlar Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre mevcut muhtar Ahmet Kırtay ve İsa Karagöz muhtar olmak için 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde aday oldu. Seçim sonucunda Kırtay 700 oy alırken, Karagöz bin 300 oy alarak birinci oldu. Ancak Kırtay, Karagöz’ün adresinin mahallede olmadığını öne sürerek İlçe Seçim Kurulu’na itirazda bulundu. İtiraz üzerine yapılan incelemede Karagöz’ün adresinin mahallede olmadığı belirlenerek, mazbata seçimi ikinci sırada tamamlayan Kırtay’a verildi.

TARAFLARIN KAVGASINA POLİSTEN ORANTISIZ GÜÇ

Karagöz taraftarları, Kırtay’ın muhtar olduğu dönemde Karagöz’ün adresinin değiştirildiğini öne sürdü. İki grup arasında kavga çıktı. Olay yerine gelen polis, kavgayı biber gazı, cop kullanıp havaya ateş ederek önlemeye çalıştı. Ancak o müdahale sırasında kullanılan orantısız güç cep telefonu kameralarına yansıdı. Polisin, elinde hiçbir şey olmayan bir kadına copla vurarak düşürdüğü, kadını korumak için yanına gelen kişiye de biber gazı sıkarak uzaklaştırmaya çalıştığı görüldü. Olayda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Muhtarlık seçimi kavgasında polisten orantısız güç! Karşındaki bir kadın ve üstelik de hamile

“DEHŞET İÇİNDE KALDIK”

Şanlıurfa’daki Ceys Aşireti’nin Adana’da yaşayan yaklaşık 80 bin üyesinin reisliğini yapan iş insanı İsa Ceylan, o anlara ilişkin görüntüleri sosyal medya hesabında paylaşarak yaşananlara tepki gösterdi. Ceylan, “Burası Adana Bahçelievler Mahallesi. Polisin kadın erkek demeden, düşenlere bile orantısız güç kullanarak ellerinde hiç bir cisim olmayan aile bireylerimi yaralaması toplum vicdanını sarstı. Vatanını seven yurttaşlar olarak dehşet içinde kaldık” dedi.

Muhtarlık seçimi kavgasında polisten orantısız güç! Karşındaki bir kadın ve üstelik de hamile

“OLAYIN SORUŞTURULMASINI İSTİYORUZ”

Yaptığı paylaşıma İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Adana Valisi Yavuz Selim Köşger’i etiketleyen Ceylan, şöyle devam etti: “Bölgede devlete bağlı bir kanaat önderi olarak Yüreğir Emniyet Müdürü Mustafa Aydemir’in bu kadar sert müdahale emrini neden verdiğinin soruşturulmasını istiyoruz. Aralarında avukatların da bulunduğu aile bireylerim (hamile kızım) bu kadar sert müdahaleye uğrayacak hangi suçu işlediler. Onu muhtarlık tartışmasıysa taraf olan diğer şahsın yakınları neden (!) sert müdahale sırasında ortada yoklardı? Hedef neden sadece benim ailemdi. Olayın ve perde gerisindeki bireysel ilişkilerin de acilen sorgulanmasını istiyoruz. ŞİKAYETÇİYİZ.”

Muhtarlık seçimi kavgasında polisten orantısız güç! Karşındaki bir kadın ve üstelik de hamile

31 Mart Yerel Seçim Sonuçları İçin Tıklayın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.