Rusya’da baraj patlaması! 2 bin 400 ev sular altında, 11 bin kişi mahsur

Rusya’nın Orenburg bölgesindeki Orsk şehrinde bir barajın patlaması sonucu 2 bin 400’den fazla ev sular altında kaldı. Sel nedeniyle yaklaşık 11 bin kişi mahsur kaldı ve tahliye çalışmaları devam ediyor.

Yayınlama: 06.04.2024
A+
A-

Rusya‘nın Orenburg bölgesindeki Orsk şehrinde bir barajın patlaması nedeniyle 2 bin 400’den fazla ev sular altında kaldı.

11 BİN KİŞİ MAHSUR KALDI

Orenburg bölge basın servisinden yapılan açıklamaya göre, dün akşam saatlerinde Ural Nehri’ndeki barajın bir kısmı yıkıldı. Meydana gelen sel nedeniyle 4 bin 258 evin bulunduğu bölgede yaklaşık 11 bin kişi mahsur kaldı.

Rusya'da baraj patlaması! 2 bin 400 ev sular altında, 11 bin kişi mahsur

ELEKTRİK YOK, KÖPRÜLER VE YOLLAR KAPANDI

Bölgede tahliye çalışmaları devam ederken, selin etkili olduğu yerlerde su seviyesi 4 metreye kadar yükseldi. Selden dolayı 2 bin 400’den fazla ev sular altında kaldı. 4 bin 200’den fazla kişinin bölgeden tahliye edildiği belirtilirken, 31 mahallede 47 köprü ve 106 yol ulaşıma kapandı. Bölgedeki 12 yerleşim biriminde elektrikler kesildi.

Rusya'da baraj patlaması! 2 bin 400 ev sular altında, 11 bin kişi mahsur

3 KİŞİNİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Orenburg acil durum yetkililerinden alınan bilgiye göre, bölgede 3 kişinin cesedine ulaşıldı. Acil Durum Bakanlığına göre, kurtarma ve barajın tamiratı için çalışmalar devam ediyor. Barajın tamamen yıkılma tehlikesi olduğu da belirtilirken, yetkililer Ural Nehri’ndeki suyun tehlikeli seviyelere yaklaştığını duyurdu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.