İYİ Parti Genel Başkan adayı Dervişoğlu: Meral Akşener’in hayır duasını aldım

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, İYİ Parti kurultayında Genel Başkanlık koltuğu için Müsavat Dervişoğlu’nu destekleyeceği tahmin edilirken Dervişoğlu’ndan dikkat çeken bir açıklama geldi. Dervişoğlu, Akşener ile istişarelerde bulunup bulunmadığı hakkında, “Ben sadece Genel Başkanımızın hayır duasını aldım. Ayrıca bir kişinin bir siyasi partide genel başkanlığa aday olması durumunda elbette ki genel başkanıyla görüşmesi kadar doğal bir şey yoktur.” dedi.

Yayınlama: 09.04.2024
A+
A-

İyi Parti Genel Başkan adayı Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti Genel Başkanlığı için Meral Akşener ile istişarelerde bulunup bulunmadığı konusuna açıklık getirdi. Kulislerde “Akşener, Dervişoğlu’nu destekleyecek” iddiaları dolaşırken, Dervişoğlu “Genel Başkanımızın hayır duasını aldım. Ayrıca bir kişinin bir siyasi partide genel başkanlığa aday olması durumunda elbette ki genel başkanıyla görüşmesi kadar doğal bir şey yoktur.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkan adayı Müsavat Dervişoğlu, adaylığı hakkında basın mensuplarının sorduğu soruları yanıtladı.

İYİ Parti Genel Başkan adayı Dervişoğlu: Meral Akşener'in hayır duasını aldım

“GENEL BAŞKANIMIZIN HAYIR DUASINI ALDIM”

Dervişoğlu, adaylık sürecinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile istişarelerde bulunup bulunmadığı hakkında, “Öyle bir şey dediysem öyle bir sonuç çıkar ama ben öyle bir şey demedim. Ben sadece Genel Başkanımızın hayır duasını aldım. Ayrıca bir kişinin bir siyasi partide genel başkanlığa aday olması durumunda elbette ki genel başkanıyla görüşmesi kadar doğal bir şey yoktur. Ama bundan spekülasyon çıkarılmaya çalışıldığına şahit oluyorum. Doğrusunu isterseniz üzülüyorum.” ifadelerini kullandı.

Dervişoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yanı sıra parti içindeki yaşça büyük olanlarla ve kendi pozisyonları itibarıyla önemli siyasi figürlerden sayılan insanlarla da görüştüğünü aktardı.

İYİ Parti Genel Başkan adayı Dervişoğlu: Meral Akşener'in hayır duasını aldım

“VAHŞİ BİR REKABET ORTAMININ OLUŞMAYACAĞINA İNANIYORUM”

Aday sayılarının fazlalığına ilişkin de konuşan Dervişoğlu, “Bu bir güzelliktir. Bir bölünmeye vesile olmaz. Hangi aday kazanırsa kazansın kaybeden İYİ Parti olmayacak. Böyle vahşi bir rekabet ortamının oluşmayacağına da inanıyorum. Ben adayların makul siyasi kimlik ve kişiliklerden oluştuğunu görüyorum. Bundan da memnun oluyorum. Süreçler devam edecek adaylarla da görüşmelerimiz olacak. Adaylar birbirleriyle görüşecek. Ayrıca bu seçim bittikten sonra bugün birbirleriyle yarışanlar yarın kol kola yolculuklarını sürdürecekler. Ben sözlerinden çok spekülasyon çıkarılabilecek biri değilim. Ben niyetimle siyaset yapıyorum ve herkese bunu tavsiye diyorum. Ülke için siyaset yapanlar doğru niyetleriyle hareket ederler.” açıklamalarında bulundu.

İYİ Parti Genel Başkan adayı Dervişoğlu: Meral Akşener'in hayır duasını aldım

AKŞENER, MÜSAVAT DERVİŞOĞLU’NU DESTEKLEYECEK

Kurultayda aday olmayacağını açıklayan Meral Akşener’in, kulislerde konuşulanlara göre; başkanlık yarışında Müsavat Dervişoğlu’nu destekleyeceği ve ekibine de bu ismi işaret edeceği tahmin ediliyor.

31 Mart Yerel Seçim Sonuçları İçin Tıklayın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.