Muş’ta bayram namazı sonrası muhtarı öldüren şahıs önce jandarmayla çatıştı sonra da intihar etti

Muş’un Korkut ilçesinde bayram namazı sonrası husumetlisi olduğu muhtarı silahla vuran baba ve üç oğlu, jandarma ekiplerine de ateş açtı. Jandarma tarafından kıstırılan baba, yakalanacağını anlayınca silahını kafasına dayayıp intihar etti. Saldırgan oğullar ise gözaltına alındı. Öte yandan silahlı saldırıda yaralanan muhtar kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Yayınlama: 10.04.2024
A+
A-

Muş‘un Korkut ilçesinde bayram günü husumetlileri olan muhtara evininin önünde silahlı saldırı düzenleyen baba ve oğulları, yakalanacaklarını anlayınca jandarmaya ateş açtı. Muhtar hastanede hayatını kaybederken, jandarmayla çatışan baba ise intihar etti.

Muş'ta bayram namazı sonrası muhtarı öldüren şahıs önce jandarmayla çatıştı sonra da intihar etti

BAYRAM NAMAZI SONRASI MUHTARA SİLAHLI SALDIRI YAPTILAR

Alınan bilgilere göre, olay bayram namazının ardından Korkut ilçesine bağlı Akyıldız köyünde meydana geldi. İddiaya göre, Muzaffer Ö. ve üç oğlu, bayram namazı sonrası köy muhtarı Ferit Yasit’in evine doğru gitti. Kapının önünde husumetlisi Muzaffer Ö. ve üç oğlunun silahlı saldırısına uğrayan muhtar ağır yaralandı.

Muş'ta bayram namazı sonrası muhtarı öldüren şahıs önce jandarmayla çatıştı sonra da intihar etti

JANDARMAYLA ÇATIŞTI, YAKALANACAĞINI ANLAYINCA İNTİHAR ETTİ

İhbar üzerine olay yerine jandarma ile sağlık ekipleri sevk edilirken, saldırgan baba ve oğulları ise kaçtı. Muş Devlet Hastanesine kaldırılan muhtar yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybederken, saldırganlar jandarma ekipleri tarafından kıstırıldı. Jandarma ekiplerine ateş açan saldırganlardan biri yaralanırken, yakalanacağını anlayan baba Muzaffer Ö. ise silahı kafasına dayayarak intihar etti. Olayla ilgili başlatılan tahkikat sürüyor.

Muş'ta bayram namazı sonrası muhtarı öldüren şahıs önce jandarmayla çatıştı sonra da intihar etti

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.