/>

Mahalledeki 14 aracı biçti! Şoka giren sürücüyü sarhoş sanıp linç ettiler

İstanbul Ümraniye’de frenleri tutmayan ticari araç, seyir halindeyken bir araca çarptı. Çarpışma sonucu lastiği fırlayan ticari araç hızını alamayıp 14 araca çarparak durabildi. Kaza sonrası sürücü şoka girdi. Görü tanıklarından biri, “Çocuk büyük ihtimalle şoktan dolayı sarhoş zannedildi, linç ettiler çocuğu. Polis geldi kaldırdı, ifade vermeye götürdüler” dedi.

Yayınlama: 20.04.2024
A+
A-

Ümraniye‘de frenlerinin tutmaması sonucu kontrolden çıkan otomobil park halindeki 14 araca çarptı.

Olay saat 21.45 sıralarında Ümraniye Armağanevler Mahallesi 23 Nisan Caddesi’nde meydana geldi. Frenleri tutmayan ticari araç, seyir halindeyken bir araca çarptı. Çarpışma sonucu lastiği fırlayan ticari araç hızını alamayıp 14 araca çarparak durabildi. Kazada şans eseri ölen yada yaralanan olmazken otomobillerde maddi hasar meydan geldi.

SÜRÜCÜ ŞOKA GİRDİ

Kazayı yapan sürücünün araçtan indikten sonra şok halinde olduğunu gören vatandaşların araması sonucu olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Maddi hasar meydana gelen bazı araçlar çekici yardımıyla götürülürken, kaza sonrası cadde polis kontrolünde trafiğe açıldı. Öte yandan kaza sonrası sürücü ifade için karakola götürüldü.

Mahalledeki 14 aracı biçti! Şoka giren sürücüyü sarhoş sanıp linç ettiler

“VURA VURA AŞAĞI İNDİ”

Kazayı gören Zafer Karagül, “Bu yol tehlikeli. Yukarıdan araba geldiği zaman bu aşağıdan yukarı araba çıkamıyor. Bu yolu tek yola çevirdikleri zaman veyahut yan yolla açtıkları zaman sıkıntı biraz azalabilir. Birkaç defa çöp kamyonu viraj alamadığı için oraya yuvarlandı. Gene bu dört yol ağzında 3-4 kere kazalar oldu. ‘Ne oldu?’ freni tutmayan araba vura vura aşağı indi. Allah’tan büyük bir kazaya engel oldu” dedi.

“KIVILCIMLAR FALAN ÇIKIYORDU”

Başka görgü tanığı Serdar Burak Eker, “Doblo sürücüsü var bizim yaşlarımızda 2 tane çocuk, çok hızlı geliyorlar. Yerler de ıslak olduğu için hakimiyetini kaybetmiş. Önde bir panelvan vardı, ona sürttü. Sonra otomobile çarptı. Sonra jeep kurtulayım derken ona ön sağ kafasından çarptı. Sonra park halindeki araçlara çarparak tır dorsesinin orada durdu. Zaten Doblo’nun tekeri orada kaldı, kıvılcımlar falan çıkıyordu. Çocuk büyük ihtimalle şoktan dolayı sarhoş zannedildi, linç ettiler çocuğu. Polis geldi kaldırdı, ifade vermeye götürdüler. Kaldırıma çıkan araçlar oldu baya büyük maddi hasarlı kaza ama can kaybı yok. Ben 20 yaşındayım çocuk da benim yaşlarımda bir şey ama şoktan dolayı konuşamıyordu. Öyle üzüldüm kendisine” ifadelerini kullandı.

Mahalledeki 14 aracı biçti! Şoka giren sürücüyü sarhoş sanıp linç ettiler

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.