/>

Trabzonspor’da da forma giydi! Edgar Le, kendi yerine kardeşini oynatmış

Bir dönem Trabzonspor forması da giyen Edgar Le hakkında şok bir iddia ortaya atıldı. Gineli futbolcunun, Dinamo Bükreş formasıyla kendi yerine kardeşi Edielino Le’yi maçlara çıkardığı öne sürüldü. Eğer bu iddialar doğru çıkarsa, Dinamo Bükreş’in en az 8 puanı silinecek ve küme düşme tehlikesiyle karşı karşıya kalacak.

Yayınlama: 13.05.2024
A+
A-

Bir dönem ülkemizde RAMS Başakşehir ve Trabzonspor’da da forma giyen Edgar Ie için flaş bir iddia ortaya atıldı.

“KARDEŞİNİ OYNATTI” İDDİASI

Gineli futbolcunun Dinamo Bükreş formasıyla kendi yerine kardeşi Edielino Le’yi maçlara çıkarttığı öne sürüldü. Kardeşi Edelino Ie’nin en az 5 maçta forma giydiği öne sürüldü.

Trabzonspor'da da forma giydi! Edgar Le, kendi yerine kardeşini oynatmış

8 PUAN SİLİNEBİLİR

Romanya Ligi’nde zor günler geçiren Dinamo Bükreş’in bu durumun resmi olarak netleşmesi durumunda en az 8 puanının silineceği ve küme düşürülme tehlikesiyle karşı karşıya kalacağı öğrenildi.

Trabzonspor'da da forma giydi! Edgar Le, kendi yerine kardeşini oynatmış

FEDERASYON AÇIKLAMA YAPTI

Romanya Futbol Federasyonu’ndan bir kaynak, konuyla ilgili olarak, “Eğer oynayan oyuncu, gerçek oyuncu (Edgar Ie) değilse o zaman yaptırımlar söz konusu olabilir. Yasal olarak, DNA testi sonucu aksi yönde çıkarsa her şeye karar verilebilir. Tabii ki Dinamo, Edgar Ie’nin kardeşini oynatmayı düşünmemiştir. Ancak DNA testi bu durumu kanıtlarsa, bunun için savunma düşünmeliler. Bu ihtimalin göz önüne alınması gerekecek. Dinamo eğer kandırılmışsa ve bunu ispatlayabilirse, puan kaybetme riski ortadan kalkar” açıklaması yapıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.